C3225X7R2J473K200AA
DigiKey Part Number
445-2297-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-2297-1-ND - Cut Tape (CT)
445-2297-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3225X7R2J473K200AA
Description
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C3225X7R2J473K200AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)