SLF12575T-101M1R9-PF
DigiKey Part Number
445-174409-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174409-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174409-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLF12575T-101M1R9-PF
Description
FIXED IND 100UH 1.9A 150 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
100 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.9 A 150mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SLF12575T-101M1R9-PF Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.9A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
150mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.309" (7.85mm)