TVS042CG180JC-W is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
KYOCERA AVX
18 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric)
TVS042CG180JC-W
DigiKey Part Number
TVS042CG180JC-W-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TVS042CG180JC-W
Description
CAP CER 18PF 25V C0G/NP0 01005
Detailed Description
EDA/CAD Models
TVS042CG180JC-W Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)