NR4018T101M is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Taiyo Yuden
In Stock: 0
MFR Recommended
Taiyo Yuden
In Stock: 1 220
Datasheet
Datasheet
Similar
Pulse Electronics
In Stock: 726
Similar
Pulse Electronics
Bourns Inc.
100 µH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 270 mA 1.8Ohm Max Nonstandard