MSRLJ165SB5225MTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
2.2 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0306 (0816 Metric)
MSRLJ165SB5225MTNA01
DigiKey Part Number
587-MSRLJ165SB5225MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSRLJ165SB5225MTNA01
Description
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0306
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Features
Low ESL (Reverse Geometry)
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0306 (0816 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)