MCAST32MAB7106KPNB2J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 1 000
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 120
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 900
In Stock: 778
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
MCAST32MAB7106KPNB2J
DigiKey Part Number
587-MCAST32MAB7106KPNB2JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCAST32MAB7106KPNB2J
Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCAST32MAB7106KPNB2J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)