MCASL168SB5475KTNA1J is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 4 527
Datasheet
KEMET
KEMET
YAGEO
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
4.7 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
MCASL168SB5475KTNA1J
DigiKey Part Number
587-MCASL168SB5475KTNA1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASL168SB5475KTNA1J
Description
CAP CER 4.7UF 10V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASL168SB5475KTNA1J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)