LLXNH8080YKL100MJG is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
10 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 3.1 A 34mOhm 3131 (8080 Metric)
LLXNH8080YKL100MJG
DigiKey Part Number
587-LLXNH8080YKL100MJGTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLXNH8080YKL100MJG
Description
FIXED IND 10UH 3.1A 34 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC Resistance (DCR)
34mOhm
Series
Frequency - Self Resonant
22MHz
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
3131 (8080 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
3131
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Current - Saturation (Isat)
3.8A