FBMJ1608HM230NTR
DigiKey Part Number
587-3252-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-3252-1-ND - Cut Tape (CT)
587-3252-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FBMJ1608HM230NTR
Description
FERRITE BEAD 23 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
23 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 6A 6mOhm
EDA/CAD Models
FBMJ1608HM230NTR Models
Category
Current Rating (Max)
6A
DC Resistance (DCR) (Max)
6mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Height (Max)
0.039" (1.00mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
23 Ohms @ 100 MHz