LSMCA160808T230NGR
DigiKey Part Number
587-LSMCA160808T230NGRTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LSMCA160808T230NGRCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LSMCA160808T230NGRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSMCA160808T230NGR
Description
FERRITE BEAD 23 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
23 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 6A 6mOhm
EDA/CAD Models
LSMCA160808T230NGR Models
Category
Current Rating (Max)
6A
DC Resistance (DCR) (Max)
6mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Height (Max)
0.039" (1.00mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
23 Ohms @ 100 MHz