OXETGLJANF-0.032768 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taitien
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Diodes Incorporated
CTS-Frequency Controls
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
TXC CORPORATION
QST
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
OXETGLJANF-0.032768
DigiKey Part Number
1664-OXETGLJANF-0.032768TR-ND - Tape & Reel (TR)
1664-OXETGLJANF-0.032768CT-ND - Cut Tape (CT)
1664-OXETGLJANF-0.032768DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OXETGLJANF-0.032768
Description
XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
65µA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)