TG-AH486-150-150-0.3-0 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
t-Global Technology
In Stock: 88
Datasheet
Thermal Pad Gray 150.00mm x 150.00mm Square
TG-AH486-150-150-0.3-0
DigiKey Part Number
1168-TG-AH486-150-150-0.3-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-AH486-150-150-0.3-0
Description
THERM PAD 150MMX150MM GRAY
Customer Reference
Detailed Description
Category
Thickness
0.0120" (0.305mm)
Material
Silicone Elastomer
Series
Color
Gray
Packaging
Box
Thermal Conductivity
3.2W/m-K
Part Status
Obsolete
Shelf Life
24 Months
Type
Conductive Pad, Sheet
Shelf Life Start
Date of Purchase
Shape
Square
Base Product Number
Outline
150.00mm x 150.00mm