TG-A38KX-190-140-0.3
DigiKey Part Number
1168-TG-A38KX-190-140-0.3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A38KX-190-140-0.3
Description
THERM PAD 190MMX140MM BLUE
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Blue 190.00mm x 140.00mm Rectangular Tacky - Both Sides
Category
Outline
190.00mm x 140.00mm
Thickness
0.0118" (0.300mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Bulk
Adhesive
Tacky - Both Sides
Part Status
Active
Color
Blue
Usage
Multi
Thermal Conductivity
3.8W/m-K