TG-A1660-125-125-0.5
DigiKey Part Number
1168-TG-A1660-125-125-0.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A1660-125-125-0.5
Description
THERM PAD 125MMX125MM GRAY
Detailed Description
Thermal Pad Gray 125.00mm x 125.00mm Square
Category
Outline
125.00mm x 125.00mm
Thickness
0.020" (0.50mm)
Thermal Conductivity
16.6W/m-K