TG-A1660-100-100-1.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A1660-100-100-1.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A1660-100-100-1.0
Description
THERM PAD 100MMX100MM GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 100.00mm x 100.00mm Square
Category
Outline
100.00mm x 100.00mm
Manufacturer
t-Global Technology
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Bulk
Color
Gray
Part Status
Active
Thermal Conductivity
16.6W/m-K