AO888A220V
DigiKey Part Number
2260-AO888A220V-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AO888A220V
Description
888A 2 IN 1 DIGITAL HOT AIR REWO
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Rework (Hot Air), Soldering 60W 2 220V Switchable Heating Zone
Category
Voltage - Output
24V
Manufacturer
SRA Soldering Products
Number of Channels
2
Series
Control/Display Type
Digital
Packaging
Box
Includes
Hot Air Nozzle, Sponge, Power Cord
Part Status
Active
Base Unit
888
Type
Rework (Hot Air), Soldering
Supplied Iron, Tweezer, Handle
Included, Not Specified
Wattage
60W
Supplied Tips/Nozzles
Included, Not Specified
Voltage - Input
220V