510ACA50M0000AAG is out of stock and can be placed on backorder.
New at DigiKey
50 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
510ACA50M0000AAG
DigiKey Part Number
863-510ACA50M0000AAG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
510ACA50M0000AAG
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
43mA
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA