SIT9102AI-243N25E200.00000Y | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SIT9102AI-243N25E200.00000Y |
Description | MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVDS SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 200 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead Exposed Pad |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SIT9102AI-243N25E200.00000Y Models |
Category | Frequency Stability ±50ppm |
Mfr | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Series | Current - Supply (Max) 76mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Not For New Designs | Package / Case 6-SMD, No Lead Exposed Pad |
Base Resonator | Supplier Device Package 6-SMD (7x5) |
Type | Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |
Function Enable/Disable | Current - Supply (Disable) (Max) 10µA |
Output LVDS | Base Product Number |
Voltage - Supply 2.5V |