SIT9102AI-243H25E200.00000X is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 498
200 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Replacing Crystal technology with MEMS Oscillators
MEMS Oscillator ruggedness vs quartz part 2
SIT9102AI-243H25E200.00000X
DigiKey Part Number
SIT9102AI-243H25E200.00000X-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9102AI-243H25E200.00000X
Description
MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
76mA
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Type
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)