CL03A474KQ3NNNC
DigiKey Part Number
1276-1337-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-1337-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-1337-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL03A474KQ3NNNC
Description
CAP CER 0.47UF 6.3V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
CL03A474KQ3NNNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)