71V67603S166BQG is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 9Mbit Parallel 166 MHz 3.5 ns 165-CABGA (13x15)
71V67603S166BQG
DigiKey Part Number
71V67603S166BQG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71V67603S166BQG
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 165CABGA
Customer Reference
Detailed Description
Clock Frequency
166 MHz
Packaging
Tray
Access Time
3.5 ns
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)