IS61LPS25636A-200B3LI is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 0
Datasheet
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 9Mbit Parallel 200 MHz 3.1 ns 165-TFBGA (13x15)
IS61LPS25636A-200B3LI
DigiKey Part Number
IS61LPS25636A-200B3LI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IS61LPS25636A-200B3LI
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 165TFBGA
Customer Reference
Detailed Description
Category
Memory Interface
Parallel
Mfr
Clock Frequency
200 MHz
Packaging
Tray
Access Time
3.1 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)