71V67603S150BQ8 is Obsolete and no longer manufactured.
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 9Mbit Parallel 150 MHz 3.8 ns 165-CABGA (13x15)
71V67603S150BQ8
DigiKey Part Number
71V67603S150BQ8-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71V67603S150BQ8
Description
IC SRAM 9MBIT PAR 165CABGA
Customer Reference
Detailed Description
Clock Frequency
150 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Access Time
3.8 ns
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)