71V3576S150PFGI is available for purchase but is not normally stocked.
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 66
In Stock: 154
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 4.5Mbit Parallel 150 MHz 3.8 ns 100-TQFP (14x14)
71V3576S150PFGI
DigiKey Part Number
71V3576S150PFGI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71V3576S150PFGI
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Clock Frequency
150 MHz
Access Time
3.8 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)