71V35761S183PFGI is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 66
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 72
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
In Stock: 154
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 4.5Mbit Parallel 183 MHz 3.3 ns 100-TQFP (14x14)
71V35761S183PFGI
DigiKey Part Number
71V35761S183PFGI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71V35761S183PFGI
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
Customer Reference
Detailed Description
Clock Frequency
183 MHz
Packaging
Tray
Access Time
3.3 ns
Part Status
Obsolete
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)