QTT252-50.000MBG-T
DigiKey Part Number
4981-QTT252-50.000MBG-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
4981-QTT252-50.000MBG-TCT-ND - Cut Tape (CT)
4981-QTT252-50.000MBG-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QTT252-50.000MBG-T
Description
2.5X2.0 QUARTZ CLIPPED SINE TCXO
Manufacturer Standard Lead Time
1 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±500ppb
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
2mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)