B31-050.0M
DigiKey Part Number
222-B31-050.0M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B31-050.0M
Description
XTAL OSC TCXO 50MHZ CLP SNW
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±500ppb
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
2mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)