050R30-127B
DigiKey Part Number
HFF-30U-05-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
050R30-127B
Description
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 5"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 5.000" (127.00mm)
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Manufacturer
Parlex USA LLC
Length
5.000" (127.00mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Part Status
Active
Termination Style
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Cable Type
FFC, FPC
Base Product Number
Number of Conductors
30
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 452
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 33,21000kr 33,21
10kr 28,22700kr 282,27
25kr 26,46080kr 661,52
50kr 25,19620kr 1 259,81
100kr 23,99190kr 2 399,19
250kr 22,48916kr 5 622,29
500kr 21,41592kr 10 707,96
1 000kr 20,39414kr 20 394,14
2 500kr 19,11840kr 47 796,00
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 2"
In-Stock: 0
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 4"
In-Stock: 0
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 5.98"
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 3"
In-Stock: 709
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 12"