050R13-51B is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
GCT
In Stock: 276
Datasheet
13 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 2.000" (50.80mm)
050R13-51B
DigiKey Part Number
HFF-13U-02-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
050R13-51B
Description
CABLE FFC/FPC 13POS 0.5MM 2"
Detailed Description
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Length
2.000" (50.80mm)
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Number of Conductors
13
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
05-13-A-0050-A-4-06-4-TGCT2762073-05-13-A-0050-A-4-06-4-T-NDkr 10,13000Similar
In-Stock: 0
Check Lead Time
Request Stock Notification
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 26,64000kr 26,64
10kr 22,64400kr 226,44
25kr 21,22400kr 530,60
50kr 20,20940kr 1 010,47
100kr 19,24430kr 1 924,43
250kr 18,03892kr 4 509,73
500kr 17,17806kr 8 589,03
1 000kr 16,35836kr 16 358,36
2 500kr 15,33491kr 38 337,28
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 13POS 0.5MM 3"
In-Stock: 0
CABLE FFC/FPC 13POS 0.5MM 4"
In-Stock: 2
CABLE FFC/FPC 13POS 0.5MM 5"
CABLE FFC/FPC 13POS 0.5MM 5.98"