050R13-102B
DigiKey Part Number
HFF-13U-04-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
050R13-102B
Description
CABLE FFC/FPC 13POS 0.5MM 4"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
13 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 4.000" (101.60mm)
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Manufacturer
Parlex USA LLC
Length
4.000" (101.60mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Part Status
Active
Termination Style
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Cable Type
FFC, FPC
Base Product Number
Number of Conductors
13
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 2
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 28,19000kr 28,19
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 13POS 0.5MM 2"
In-Stock: 0
CABLE FFC/FPC 13POS 0.5MM 3"
In-Stock: 0
CABLE FFC/FPC 13POS 0.5MM 5"
CABLE FFC/FPC 13POS 0.5MM 5.98"