ERZ-V10D101
DigiKey Part Number
P7252-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-V10D101
Description
VARISTOR 100V 3.5KA DISC 11.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 V 3.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 11.5mm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERZ-V10D101 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Varistor Voltage (Max)
110 V
Current - Surge
3.5 kA
Series
Energy
17J
Capacitance @ Frequency
1700 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
60 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
85 V
Varistor Voltage (Min)
90 V
Package / Case
Disc 11.5mm
Varistor Voltage (Typ)
100 V