ERJ-12ZQJR82U
DigiKey Part Number
P.82AFTR-ND - Tape & Reel (TR)
P.82AFCT-ND - Cut Tape (CT)
P.82AFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-12ZQJR82U
Description
RES 0.82 OHM 5% 1/2W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
820 mOhms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERJ-12ZQJR82U Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Mfr
Temperature Coefficient
0/ +200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Active
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)