SM3.4-F20-UCN0F
DigiKey Part Number
942-SM3.4-F20-UCN0F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM3.4-F20-UCN0F
Description
STEPPER MOTOR
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Bipolar Stepper Motor Permanent Magnet Frame Size 20.0 Step 3V
Category
Steps per Revolution
20.0
Mfr
Step Angle
18°
Series
Size / Dimension
Round - 0.134" Dia (3.40mm)
Packaging
Bulk
Diameter - Shaft
0.024" (0.60mm)
Part Status
Active
Termination Style
PC Pin
Type
Permanent Magnet
Operating Temperature
-10°C ~ 50°C
Coil Type
Bipolar
Coil Resistance
25 Ohms
Voltage - Rated
3V