SM3.4-F20-HHD8
DigiKey Part Number
942-SM3.4-F20-HHD8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM3.4-F20-HHD8
Description
STEPPER MOTOR PM BIPOLAR 3V
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Bipolar Stepper Motor Permanent Magnet Frame Size 20.0 Step 3VDC
Category
Size / Dimension
Round - 0.134" Dia (3.40mm)
Mfr
Diameter - Shaft
0.024" (0.60mm)
Packaging
Bulk
Length - Shaft and Bearing
0.118" (3.00mm)
Part Status
Active
Termination Style
PC Pin
Type
Permanent Magnet
Operating Temperature
-10°C ~ 50°C
Coil Type
Bipolar
Coil Resistance
25 Ohms
Voltage - Rated
3VDC