PZU6.2B1A,115 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PZU6.2B1A,115 |
Description | DIODE ZENER 6.2V 320MW SOD323 |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 6.2 V 320 mW ±2% Surface Mount SOD-323 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 3 V |
Mfr | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Part Status Obsolete | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Package / Case |
Tolerance ±2% | Supplier Device Package SOD-323 |
Power - Max 320 mW | Base Product Number |
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms |