NHD-4.3-480272EF-ATXL#-T is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Focus LCDs
In Stock: 5
Datasheet
Similar
Focus LCDs
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 2
In Stock: 1
In Stock: 5
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel, 24-Bit (RGB) 4.3" (109.22mm) 480 x 272
10 Tips for Proper Display Handling from our Quality team
NHD-4.3-480272EF-ATXL#-T
DigiKey Part Number
NHD-4.3-480272EF-ATXL#-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NHD-4.3-480272EF-ATXL#-T
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 4.3"
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
NHD-4.3-480272EF-ATXL#-T Models
Category
Diagonal Screen Size
4.3" (109.22mm)
Viewing Area
98.70mm W x 57.50mm H