E43GA-RW800-R is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Newhaven Display Intl
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Newhaven Display Intl
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 973
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color 24-Bit (RGB) 4.3" (109.22mm) 480 x 272
E43GA-RW800-R
DigiKey Part Number
2632-E43GA-RW800-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E43GA-RW800-R
Description
4.3" TFT RGB SUNLIGHT READABLE
Customer Reference
Detailed Description
Category
Diagonal Screen Size
4.3" (109.22mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
96.04mm W x 54.86mm H