GCQ1555C1H330GB01D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 4 397
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 6 941
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
33 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
GCQ1555C1H330GB01D
DigiKey Part Number
GCQ1555C1H330GB01D-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCQ1555C1H330GB01D
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GCQ1555C1H330GB01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)