MPQ4323CGRHE-33-AEC1-Z | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MPQ4323CGRHE-33-AEC1-Z |
Description | IC REG BUCK ADJ 3A 14QFN |
Customer Reference | |
Detailed Description | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.8V 1 Output 3A 14-VFQFN |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Output (Max) 34.2V |
Mfr | Current - Output |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Switching 350kHz ~ 2.5MHz |
Part Status Obsolete | Synchronous Rectifier Yes |
Function Step-Down | Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ) |
Output Configuration Positive | Grade Automotive |
Topology | Qualification AEC-Q100 |
Output Type | Mounting Type Surface Mount, Wettable Flank |
Number of Outputs 1 | Package / Case |
Voltage - Input (Min) 3.3V | Supplier Device Package 14-QFN (2.5x3) |
Voltage - Input (Max) 36V | Base Product Number |