M55302/192LD122Y is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for M55302/192LD122Y is not available
M55302/192LD122Y
DigiKey Part Number
4134-M55302/192LD122Y-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M55302/192LD122Y
Description
M55302/192LD122Y
Detailed Description
122 Position Receptacle Connector 0.075" (1.91mm) Through Hole Gold
Insulation Height
0.300" (7.62mm)
Contact Length - Post
0.140" (3.56mm)
Connector Type
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
750V
Row Spacing - Mating
0.075" (1.91mm)