0457501111-12-L0
DigiKey Part Number
0457501111-12-L0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0457501111-12-L0
Description
12" PRE-CRIMP A2040 BLUE
Customer Reference
Detailed Description
Blue 20 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Blue
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
100.0µin (2.54µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Cable (Round)
Number of Conductors
1
Length
12.0" (304.8mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10kr 8,28400kr 82,84
30kr 7,30167kr 219,05
50kr 6,90620kr 345,31
100kr 6,42360kr 642,36
250kr 5,87164kr 1 467,91
500kr 5,51090kr 2 755,45
1 000kr 5,19278kr 5 192,78
2 500kr 4,82966kr 12 074,15
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2040 BLACK
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040 BROWN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040 GREEN
12" PRE-CRIMP A2040 ORANGE
12" PRE-CRIMP A2040 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040 BLUE
3" PRE-CRIMP A2040 BLUE
4" PRE-CRIMP A2040 BLUE
5" PRE-CRIMP A2040 BLUE
6" PRE-CRIMP A2040 BLUE