DPBW06G-15
DigiKey Part Number
1866-1406-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DPBW06G-15
Description
DC DC CONVERTER +/-15V 6W
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -15V 200mA, 200mA 18V - 75V Input
Category
Power (Watts)
6 W
Mfr
Voltage - Isolation
1.5 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency
88%
Voltage - Input (Min)
18V
Voltage - Input (Max)
75V
Size / Dimension
0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm)
Voltage - Output 2
-15V
Base Product Number
Current - Output (Max)
200mA, 200mA