28B0870-100
DigiKey Part Number
240-2116-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28B0870-100
Description
FERRITE CORE 122 OHM SLD 13.72MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 122Ohm @ 100MHz ID 0.540" Dia (13.72mm) OD 0.870" Dia (22.10mm) Length 0.500" (12.70mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
28B0870-100 Models
Category
Impedance @ Frequency
122Ohm @ 100MHz
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
Material
28
Series
Inner Dimension
0.540" Dia (13.72mm)
Packaging
Tray
Outer Dimension
0.870" Dia (22.10mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Free Hanging
Type
Round
Length
0.500" (12.70mm)