28B0562-100
DigiKey Part Number
240-2607-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28B0562-100
Description
FERRITE CORE 184 OHM SOLID 6.4MM
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 184Ohm @ 100MHz ID 0.250" Dia (6.35mm) OD 0.562" Dia (14.27mm) Length 0.530" (13.46mm)
EDA/CAD Models
28B0562-100 Models
Category
Impedance @ Frequency
184Ohm @ 100MHz
Inner Dimension
0.250" Dia (6.35mm)
Outer Dimension
0.562" Dia (14.27mm)
Length
0.530" (13.46mm)