TPSB475M035R1500 is available for purchase but is not normally stocked.
KYOCERA AVX
In Stock: 2 077
Similar
4.7 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 1411 (3528 Metric), 1210 1.5Ohm
TAJ, TCJ Series
TPSB475M035R1500
DigiKey Part Number
TPSB475M035R1500-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSB475M035R1500
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 35V 1411
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.5Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V