TAJE106K050RNJ is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 3
Datasheet
Similar
In Stock: 0
In Stock: 34
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 19
Upgrade
KEMET
Vishay Sprague
In Stock: 951
KEMET
10 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V 2917 (7343 Metric) 1Ohm