KGM15AR71E123JT is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 12 499
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 14 238
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Knowles Syfer
KEMET
In Stock: 552
YAGEO
0.012 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
KGM15AR71E123JT
DigiKey Part Number
478-KGM15AR71E123JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM15AR71E123JTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM15AR71E123JTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15AR71E123JT
Description
CAP CER 0.012UF 25V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15AR71E123JT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)