0603J0630123JXT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Upgrade
KEMET
KYOCERA AVX
0.012 µF ±5% 63V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
0603J0630123JXT
DigiKey Part Number
0603J0630123JXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603J0630123JXT
Description
CAP CER 0.012UF 63V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
0603J0630123JXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)