BP1206A1500ANTR\500
DigiKey Part Number
478-BP1206A1500ANTR\500TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-BP1206A1500ANTR\500CT-ND - Cut Tape (CT)
478-BP1206A1500ANTR\500DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BP1206A1500ANTR\500
Description
RF FILTER BAND PASS 1.5GHZ 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 500MHz Bandwidth -1.5dB 1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
KYOCERA AVX
Insertion Loss
-1.5dB
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Part Status
Active
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Frequency
1.5GHz Center
Height (Max)
0.035" (0.90mm)
Bandwidth
500MHz