1400BP41A0550001E
DigiKey Part Number
712-1400BP41A0550001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
712-1400BP41A0550001ECT-ND - Cut Tape (CT)
712-1400BP41A0550001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1400BP41A0550001E
Description
RF FILTER
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.4GHz Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 550MHz Bandwidth 2dB 1210 (3225 Metric)
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Insertion Loss
2dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Frequency
1.4GHz
Height (Max)
0.079" (2.00mm)
Bandwidth
550MHz